Ugrás a tartalomra

Iskolánk 1992 februárjában nyitotta meg kapuit Önkormányzati Zeneiskolaként. Történelmi léptékű kulturális nyitás volt ez településünk életében, hiszen a Zeneiskolával egy időben, egy épületben – a vasútállomás egykori épületében – kezdte meg működését a Faluház – jelenlegi nevén Juhász Ferenc Művelődési Központ – is, mely azóta is intézményünk székhelye. 

Biatorbágyon ezt megelőzően nem volt zeneiskola, a zenetanulásra vágyóknak – nem kevés áldozatot vállalva – Budapestre, vagy más környékbeli településekre kellett utazniuk.

Bolyki Eszter alapító igazgatónő irányításával az iskola hamar népszerűvé vált a település zeneszerető polgárai, gyermekei körében, szélesedett a tanulható hangszerek kínálata, folyamatosan nőtt a beiratkozók száma.

A helyi igényeknek eleget téve és a lehetőségeket kihasználva 1996-ban további három művészeti ág (képzőművészet, bábművészet és néptánc) integrálásával a zeniskola alapfokú művészeti iskolává vált.

2007 – ben az iskola irányítását Korbuly Klára vette át. Az Ő igazgatása alatt a tanulható hangszerek választéka tovább bővült, jelenleg a klasszikus és népzenei műfaj szinte összes fellelhető tantárgyát, hangszerét tanulhatják a hozzánk beiratkozók, az előképző, alapfokú és továbbképző évfolyamok 12 évfolyamán.

Az intézmény 1993 – ban vette fel Pászti Miklós zeneszerző-karnagy nevét. 

Ekkor addig „arctalan” iskolánk – személyében – névadót kapott. Névadót és ennél sokkal többet, hiszen az általa vallott és műveiben a zene nyelvén is megfogalmazott értékeket zászlónkra tűzve elsődleges feladatunknak tekintjük a magyar népi kultúra, a nemzeti értékek és helyi hagyományok megőrzését, ápolását és továbbadását a felnövekvő nemzedéknek. 

Kiváló, lelkes tanári karunk tanítványainkkal együtt számos alkalommal bizonyította rátermettségét, tehetségét évente elnyert díjak, felvételi eredmények formájában. 

Járnak volt PMAMI – s diákok a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumba, a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnáziumba, a Képző- és Iparművészeti Szakgimnáziumba, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre és vannak olyanok, akik már önálló művészi útjukat járják nagymúltú zenekarok tagjaként, előadóművészként, vagy tanárként.

Számunkra a legnagyobb eredményt mégis az iskolába sok évig kitartóan és szívesen járó gyermekek és elégedett szüleik jelentik.

A 2007/2008-as tanévben lezajlott, művészeti iskolákat minősítő eljárás alkalmával az iskola Kiválóra Minősített Intézmény címet kapott. 2011 – ben Regisztrált Tehetségpont, 2013 – ban, 2016 – ban és 2024 – ben Akkreditált Kiváló Tehetségpont lettünk, 2022 – ben bekerültünk a Biatorbágyi Értéktárba.

Nagy utat tettünk meg, mióta a Biatorbágyi Pászti Miklós AMI megnyitotta kapuit.

Átéltünk derűs napokat és nehéz időket, s eközben a köznevelés teljes körű átalakítása többször is érintett minket: Biatorbágy Város Önkormányzata után fenntartónk a Budakeszi Tankerület, majd az Érdi Tankerületi Központ lett. 2015 – ben – lakossági kezdeményezés hatására és akkori fenntartónk engedélyével – Páty község általános iskolája is telephelyünk lett, így az ott élő gyermekek számára is lehetőség nyílt arra, hogy a művészetoktatás állami keretek között legyen elérhető számukra.

Önálló épülettel továbbra sem rendelkezünk, a tanítás székhelyünkön kívül további öt telephelyen folyik. 

Az alapítás óta eltelt évtizedekben intézményünk együtt fejlődött településünkkel, nagyközségi zeneiskolából kisvárosi művészeti iskolává érett, az általunk közvetített értékek, szakmai hírnevünk, eredményeink kijelölték és megerősítették helyünket Biatorbágy köznevelési intézményei között, valamint településünk kulturális életében: a PMAMI „jó szelleme” falak nélkül, önálló épület híján is hatással bír városunk mindennapjaira.

Bolykiné Kálló Eszter igazgató

x

Elérhetőségek

Biatorbágyi Pászti Miklós Alapfokú Művészeti Iskola
&nbsp 2051 Biatorbágy, Baross Gábor u. 1.
&nbsp +36 (30) 642-3462
&nbsp pasztimami@gmail.com


Nagyobb térkép